گروه ها

غار چهل خانه

غار چهل خانه، مجموعه ای از اتاق دست کن، شبیه به غارهای صخره ای و حجاری شده است که در ارتفاعات رشته کوهی واقع در شمال شرقی شهر سعدآباد، قرار دارد. این رشته کوه مشرف به رودخانه شاپور است.

ادامه مطلب

باغ وحش صفادشت

باغ وحش صفادشت بر روی زمینی به مساحت ۵ هکتار بنا شده و وسعت و گوناگونی جانوری فوق‌العاده‌ای دارد.

ادامه مطلب

غار ده شیخ

غار ده شیخ از منحصربه فردترین جاذبه های استان کهگیلویه و بویراحمد است، به طوری که به آن لقب علی‌صدر ۲ داده‌اند.

ادامه مطلب

تالاب چغاخور

تالاب چغاخور از جمله تالاب‌های بین‌المللی و زیبایی است که در قدیم آبخور دام‌های ایل بختیاری بوده و از حدود ۳۰۰ سال پیش مهاجرت افراد بومی چغاخور به آنجا آغاز شده است.

ادامه مطلب

قلعه مارکوه

قلعه مارکوه که از بناهای دوره اسلامی به حساب می‌آید، در دوره‌های مختلف اسلامی، به عنوان پایگاه نظامی در مقابل تهاجم دشمنان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

ادامه مطلب

قلعه چالشتر

قلعه چالشتر یا قلعه خدا رحم خان، اثری باشکوه از نظر معماری و هنری حجاری در ایران، در سال ۱۳۲۳ قمری (دوره قاجار)،  احداث شده است.

ادامه مطلب

دریاچه میانشه یا دریاچه چورت

دریاچه میانشه یا دریاچه چورت، در سال ۱۳۱۸ خورشیدی، بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌است.

ادامه مطلب

دره شمخال

دره شمخال که نام خود را از روستایی کوهپایه‌ای به همین نام گرفته، از شمال شرقی به کوه آسلمه و از جنوب شرقی به رودخانه دائمی کال شمخال محدود است.

ادامه مطلب

آبشار شلماش

آبشار شلماش، با دره‌ای سرسبز در کنار جنگل‌های پراکنده، از شاخه‌های رودخانه زاب کوچک محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

سد کرج یا سد امیرکبیر

سد کرج یا سد امیرکبیر، که یکی از بزرگ ترین سدهای دنیاست و اولین سد چند منظوره ایران محسوب می گردد، بر روی رودخانه کرج ساخته شده است.

ادامه مطلب